Elitwell Clinic
Elitwell Clinic
Elitwell Clinic

Tıbbi Hacamat

Vücut sistemi zararlı madde ile toksinleri, ter, dışkı ve idrar yoluyla dışarı atmaya çalışır.  Ancak zamanla bu fonksiyonlar zararlı maddelerin uzaklaştırılması için yeterli olmayabilir. Bu doğrultuda atık maddeler ve toksinler kılcal damarlar ile deri altlarında birikmeye başlar; bazı rahatsızlıklar baş gösterir ve kişide yorgunluk gibi hiç geçmeyen belirtiler baş gösterir.

Deri altında veya kılcal damarları tıkayarak pıhtılaşan kan ve birikintilere “kirli kan” adı verilir. Vücut sisteminde iki tip kan dolaşımı bulunur; bunlardan ilki temiz kanı tüm vücuda gönderen temiz kan dolaşımı, diğeri ise hücrelerle temasa geçtikten sonra atıkları ve karbondioksiti toplayan kirli kan sistemidir. Kirli kan sisteminde zamanla tıkanan kılcal damarlar bu fonksiyonun yerine tam olarak getirilememesine sebep olur.

Hacamat (Kupa Tedavisi), Osmanlı döneminden bu güne uygulanan alternatif bir tıbbi tedavi yöntemidir. Geleneksel hacamatın mantığı ısı yoluyla özellikle sırt derisinde kılcal damarları uyarmak ve ufak kesiklerle kirli kanı dışarı akıtmak yöntemine dayanır. Bu uygulama çok steril ortamda ve uzman doktor tarafından gerçekleştirilmelidir. Aksi bir durumda istenmeyen hastalıklar kapılarak nüksedebilir veya sağlık açısından başka sorunlar ortaya çıkabilir. Günümüzde tıbbi hacamat önerilen alternatif bir sağlık yöntemi haline gelmiştir.

İnsanın yemek, içmek veya solunum yollarıyla maruz kaldığı her türlü kimyasal, zararlı gaz ve toksinler vücutta zamanla birikir. Solunum sistemi de kirli kanı tam anlamıyla temizleyemez. Zamanla kılcal damarlar ile deri altlarında pıhtı ve artıklar birikme yapar; birçok ilaç da vücutta aynı etkiyi yapmaktadır. Günümüzde doğal gıda da az tüketildiğiden atık madde ve ağır metallerin birikmesi çok daha kısa zamanda oluşmaktadır. Ayrıca kozmetikler deri içerisinden girerek aynı etkiyi bırakmaktadır. Bu örnekler çoğaltılabilir. Doğal yaşamın uzağında olduğu için insanoğlu gıda ve çevre koşulları ile birçok sağlık tehdidi altındadır. Bu açıdan tıbbi hacamat tedavisi hem önerilen bir tedavi yöntemidir hem de akupunktur noktalarını uyararak vücut sağlık dengesinin sağlanmasında oldukça etkilidir.

Vakum ve sıcaklığın yardımıyla sırt yada vücudun başka bölgelerindeki kılcal damarlar ve kirli kan olarak tabir edilen atıklar yukarı doğru çekilir. Ufak kesiklerle atık kan dışarı alınır, bu sayede kılcal damarlar da açılmış olur. Steril ortam uygun alet ve uzman doktor eşliğinde yapılan tıbbi hacamat önerilen kökleri yüzlerce yıla dayanan alternatif bir tıp yöntemidir.
 

Tıbbi Hacamatın Faydaları
 

Kılcal damarları açarak kan devrini sağlar. Bu sayede vücutta atık maddelerin uzaklaşması hızlanır ve birçok sağlık probleminin düzeldiğini görülür.

Özellikle baş ağrılarına çok iyi gelmektedir. Daha birçok ağrının da hacamat tedavisi sonrası hafiflediği gözlemlenmiştir.

Strese iyi gelmektedir. Ayrıca hafıza sorunu yaşayanlar için de iyi bir yöntemdir.

Solunum yolu hastaları için hacamat tedavisi iyi gelen yöntemlerden biridir.

Boyun fıtığına iyi gelir.

Sürekli yorgunluk ve halsizlik hissedenlere hacamat önerilir.

Kısırlık tedavisinde yardımcı yöntem olarak uygulanabilir.

Akne gibi cilt sorunlarına iyi gelir.

Birçok akupunktur noktasını içine dahil eder ve bu şekilde vücudun iç dengesinin sağlanmasına yardımcıdır.
 

Hacamat Kimlere Uygulanmaz?
 

Yüksek doz kan sulandırıcı ilaç kullanan,

Tansiyonu çok düşük olan,

Kemoterapi uygulanan,

Hemofili ve talasemi gibi kan pıhtılaşma bozukluğu olanlar.


Tıbbi Hacamat Fiyatı

Tıbbi Hacamat tedavisi ve Tıbbi Hacamat fiyatı hakkında Daha fazla bilgi için iletişim numaramızdan bizi arayabilir, Whatsapp numaramız ile sorularınızı sorabilirsiniz.

Tıbbi Hacamat
Tedavi ve Uzmanlıklar

Tüm Tedavi & Hizmetlerimiz

Elitwell Clinic’te misafirlerimizi bütüncül bir bakış açısı ile değerlendiriyor ve hastalıkların kök sebeplerini bir dedektif titizliğiyle araştırıyoruz.

Ozon Terapi

Ozon Terapi

Tedaviler / Hizmetler
PRP

PRP

Tedaviler / Hizmetler
Glutatyon

Glutatyon

Tedaviler / Hizmetler
Akupunktur

Akupunktur

Tedaviler / Hizmetler
Yüz Gençleştirme

Yüz Gençleştirme

Tedaviler / Hizmetler
Otolog Mikrogreft Kök Hücre

Otolog Mikrogreft Kök Hücre

Tedaviler / Hizmetler
Eksozom

Eksozom

Tedaviler / Hizmetler
Gençlik Aşısı

Gençlik Aşısı

Tedaviler / Hizmetler
Prime Star

Prime Star

Tedaviler / Hizmetler
Mezoterapi

Mezoterapi

Tedaviler / Hizmetler