Elitwell Clinic
Elitwell Clinic
Elitwell Clinic

Saç Tedavileri

Saç dökülmesi tedavisinde öncelikle tanı doğru yapılmalıdır. Öncelikle saç dökülmesinin nedenlerini ve dökülme tipini öğrenmek gerekir. Muayene ile dökülmeye yol açan faktörler belirlenerek uygun tedavi planlanır. Saç dökülmesi yaşayan kişilerin saça ve saç derisine zarar verebilecek saç bakım ürünlerinden kaçınmaları gerekir. Özellikle proteinden zengin bir beslenme düzenine geçilmeleri çok önemlidir. Dökülme, vitamin eksiklikleri nedeniyle oluştuysa mutlaka eksik vitamin yerine konulmalıdır. Tiroit ya da farklı bir hastalığa bağlı oluşan saç dökülmelerinde ise öncelikle hastalığın tedavisine yönelik bir yol izlenmelidir.
 

Ozon Uygulaması
 

Ozon tedavisi saç köklerini uyarır ve hücre çoğalmasını sağlar. Ayrıca saç hücrelerini besleyerek saç dökülmesini azaltır. Ozon tedavisi etkisini saçlı deride de gösterir ve kepeklenmeyi önler. Ozon tedavisi ile saçların uzaması hızlanır. Ayrıca fazla sert ve çok fazla elektriklenen saçların yumuşamasına katkıda bulunur.

Saç derisinde saçların azaldığı bölgelere ve tamamen saçsız olan bölgelere uygulanan ozon tedavisi ile kılcal damarlardaki kan akışı dolayısıyla oksijenlenme artar. Bunun sonunda zayıf ve güçsüz kalan saç üreten folliküler uyarılır. Dereceli olarak tamiri başlayan folliküllerden saç üretimi yavaşça başlar.

Ozon tedavisi sayesinde saçkırana (saç dökülmesi) neden olan bakteri ve mantar enfeksiyonları ortadan kalkar. Boya ya da kimyasal maddelerin kullanılması ile yıpranmış saçlar onarılır. Dökülmeler çok büyük ölçüde azalır ve hatta tamamen kaybolur.
 

Saç Mezoterapisi
 

Saç mezoterapisi saç dökülmesinde oldukça sık kullanılan etkili bir tedavi yöntemidir.  Saç mezoterapisi saçın sağlıklı büyüyüp gelişebilmesi için gerekli olan vitamin, antioksidan, mineral ve dolaşım düzenleyici maddelerin bir mikro iğneler ile saçlı deriye doğrudan enjekte edilmesi sürecini içerir. Yaklaşık olarak 1 cm aralıklarla enjekte işlemi sağlanmaktadır. Daha sonra saç derisine masaj uygulanmaktadır.

Hem erkeklere hem de kadınlara rahatlıkla uygulanabilen saç mezoterapisi 5 gün ara ile ortama 5-10 seans olarak yapılmalıdır. Uygulama sırasında herhangi bir acı, ağrı hissedilmemektedir. Saç mezoterapisi her yıl bir kür şeklinde uygulanabilir. Bazen aylık destek takviye şeklinde de devam edilebilir. Bu sayede saç dökülmeleri durdurulmakta ve yeni daha güçlü saçların çıkması sağlanmaktadır. Saç mezoterapisinin ilk seansından itibaren farklılık hissedilebilmekte, saçlar eski canlı ve parlak görünümüne kavuşabilmektedir.
 

Saç Dökülmesi Nasıl Engellenir?
 

Saç dökülmesini engellemek ve saçların sağlıklı, parlak bir görünüm almasını sağlamak için bazı alışkanlıklardan kaçınmak bazılarını da edinmek gerekecektir. Sıralayacak olursak;

1- Yanlış Diyet Uygulamaları

Hekim kontrolünde yapılmayan her diyet vücut dengenizi bozabilir. Karbonhidrat ağırlıklı beslenme alışkanlığı yerine protein ağırlıklı beslenmeyi tercih etmeli, düzenli beslenmeyi alışkanlık haline getirmelisiniz.

2- Uyku Düzeni

Uykusuzluk, vücudun genel harmonisini bozan ve bir çok hastalığın tetikçisi olan zararlı bir alışkanlıktır. Uyku düzeninizi rutin bir alışkanlık haline getirmelisiniz.

3- Stresli Yaşam

Streste tıpkı uykusuzluk gibi insanın iç dengesini bozan bir çok fizyolojik ve psikolojik sorunun temelini oluşturan bir durumdur. Stresten uzak durarak hem saç dökülmesini hem de kaliteli yaşamı elde edersiniz.

4- Vitamin Eksiklikleri

Tüm derinin beslenmesi için bazı vitamin ve minerallere ihtiyaç duyulmaktadır.  Özellikle diyetinizde çinko, B12, bakır, folik asit içeren besinleri eksik etmemelisiniz.

5- Sigara ve Alkol

Sigara ve alkolün vücudunun tamamına zararı dokunmaktadır. Bu ikisinden uzak durmalısınız.

6- Beslenme Alışkanlıkları

Fast food tarzı beslenmeyi bırakmalı, yerine antioksidan özelliği olan meyveleri veya atıştırmalık olarak kuru yemişleri tercih etmelisiniz.

7- Saç Bakımı

Saç bakımınızı bir arkadaşınızın tavsiyesine göre değil uzman dermatologunuzun tavsiyesine göre şekillendirmelisiniz. 


Saç Tedavileri Fiyatı

Saç Tedavileri tedavisi ve Saç Tedavileri fiyatı hakkında Daha fazla bilgi için iletişim numaramızdan bizi arayabilir, Whatsapp numaramız ile sorularınızı sorabilirsiniz.

Saç Tedavileri
Tedavi ve Uzmanlıklar

Tüm Tedavi & Hizmetlerimiz

Elitwell Clinic’te misafirlerimizi bütüncül bir bakış açısı ile değerlendiriyor ve hastalıkların kök sebeplerini bir dedektif titizliğiyle araştırıyoruz.

Check Up

Check Up

Tedaviler / Hizmetler
Bütüncül Tıp Muayenesi

Bütüncül Tıp Muayenesi

Tedaviler / Hizmetler
Ağır Metal Yük Ölçümü

Ağır Metal Yük Ölçümü

Tedaviler / Hizmetler
Tıbbi Detoks

Tıbbi Detoks

Tedaviler / Hizmetler
Ruhsal Detoks

Ruhsal Detoks

Tedaviler / Hizmetler
Benlik Terapisi

Benlik Terapisi

Tedaviler / Hizmetler
Bilinçaltı Temizliği

Bilinçaltı Temizliği

Tedaviler / Hizmetler
Hipnoterapi

Hipnoterapi

Tedaviler / Hizmetler
Tıbbi Hacamat

Tıbbi Hacamat

Tedaviler / Hizmetler
Mezoterapi

Mezoterapi

Tedaviler / Hizmetler