Elitwell Clinic
Elitwell Clinic
Elitwell Clinic

Ruhsal Detoks

Yemek alışkanlıklarımızı ve yaşam tarzlarımızı düzenleyerek bedenimizin ihtiyacı olan arınmayı, yani ‘ruhsal detoks’u gerçekleştirebiliyoruz. Çoğumuz yılda en az bir kere detoks yapmaya ihtiyaç duyuyoruz. Kilo ve şişkinliği düzenlemek, cildimizin mat görünümünü gidermek, sivilcelerden kurtulmak, bahar yorgunluğunu atmak, enerjimizi yükseltmek ve benzeri daha pek çok ihtiyaç bizi detoks yapmaya yönlendiriyor. Detoks ile bedenimize kötü gelen ne varsa onları atıp, rahatsızlık veren semptomlardan kurtulup, iyi olana yer açabiliyoruz. Kısacası toksinlerden arınmak için detoks yapmaya ihtiyaç duyuyoruz. Tıpkı bedenimiz için uyguladığımız gibi, ruhumuz için de detoks uygulayarak bu iyileşmeyi bütünsel bir hale dönüştürebiliyoruz.

 

Bedenimiz gibi ruhumuz da detoksa ihtiyaç duyar mı?

 

Bedenimize uyguladığımız gibi ruhumuza da düzenli olarak detoks uygulasak ne gibi farklılıklar meydana gelirdi? Bedenlerimizin ihtiyacına göre beslenmemizi, egzersiz çeşidimizi ve yaşayış tarzımızı düzenlerken ruhumuz için herhangi bir şey yapıyor muyuz?

Fiziksel bedenimizin sağlıklı olması ruhumuz için de oldukça önemlidir. Çünkü ruhumuzun evi bedenimizdir. Fiziksel bedenimize ne kadar iyi bakarsak, ruhumuzda o kadar rahat eder. Buna ek olarak bedenimize gösterdiğimiz önemi ruhumuza da göstermemizin gerekli olduğunu hatırlatmak isterim. 

 

Ruhsal detoks ihtiyacının işaretleri
 

“Acaba bugün hangi kötü olaylar oldu?” düşüncesi ile haberlere bakmak,
Farkında olmadan iğneleyici konuşmak ve bu durumu fark ve kontrol etmekte zorlanmak,
Yakın çevrenin etrafında huzurlu olmaması,
Hissizleşmeye başlamak,
Sürekli kalp sızlaması hissetmek,
Başkalarının mutsuzluğundan memnuniyet duymak,
Mutlu insanlardan rahatsız olmak,
Rahat uyuyamamak, kötü rüyalar görmek ve çene ağrısı ile uyanmak,
Kendini her durumda kurban gibi hissetmek,
İlham verecek her şeyden kaçınmak,
Sürekli sıkıntı hissetmek.
Farkına varmadan ruhumuza, olumlu ve olumsuz birçok şeyin girmesine izin veriyoruz. Sosyal medyaya baktığımızda, kötü iletişim kurduğumuzda ve hiç iletişim kuramadığımızda, stresli ortamlarda (ev, iş gibi), dedikodu yaptığımızda ve negatif düşüncelerin peşine takıldığımızda (çevremizden ve kendimizden) ruhsal toksinler içimize işlemeye başlıyor. İşte bu davranışların sonucunda oluşan ruhsal toksinlerden de aynı bedenlerimizde uyguladığımız gibi bilinçli bir süreç ile arınabiliriz.
 

Bilinç temizliğine başlarken
 

Bilincimizi bir bahçeye benzetirsek, hangi bitkileri tutacağımız kadar, o bitkilerin büyüyebilmesi için onlara vereceğimiz toprak da önemli. Toprağın verimliliğini arttırmak için ise yapmamız gereken şey zararlı otlardan toprağımızı arındırmaktır.

“Bilinçli Temizliği” kavramını iç dünyanın arınması ve canlandırılması olarak tanımlayabiliriz. Ruhumuzu zararlı olanlardan arındırarak ve bu şekilde kalmasını sağlayarak, yeni tohumların büyümesi için gerekli verimi yaratabilmek için bilinçli temizlik yapmamız gerekir. Bu süreçte bir taraftan bırakırken, bir taraftan da almaya açık olmamız gerekir. Almak istediğimiz ne varsa, ona yer açmak için istemediklerimizi bıraktığımız bir kavram olarak da açıklayabiliriz. 

Çoğumuz düşük frekanslı kavramları farkında bile olmadan bilincimize almış olabiliriz. Düşünceler, hisler ve halen yara olarak devam eden deneyimlerle şeklinde farkındalığımızın içinde yer kaplayan bu kavramlar zihnimizde toksik etki yapar.

Siz de ruhsal detoksa ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız aşağıdaki yöntemlerin hepsini veya birkaçını kendinize şefkatle uygulamanızı öneririm. Yargı ve eleştiri ile yaptığımız her şey, bize ve çevremize acı vermenin dışında bir yarar sağlamaz. Ruhsal detoks sürecinde kendinize karşı nazik olmanızı hatırlatmak isterim.

Çevrenizde sizi güldüren ve gerçek anlamda mutlu eden kişiler olsun
Gülmek ruhumuza en iyi gelen besinlerden bir tanesidir. Yanında kendinizi hafif, özgür ve keyifli hissettiğiniz kişilerle zaman geçirin. Bu süreçte de neden keyifli olduğunuzu sorgulamadan, sadece eğlenmeye odaklananı. 
 

Çevrenizdekilerin moralini yükseltin
 

Karşımızdaki kişiler aslında bizim yansımalarımızdır. Eğer çevremizin bizi pozitif etkilemesini istiyorsak bizde onları pozitif etkileyerek iyi hissedebiliriz. Hiç tanımadığınız birine gülümsemek veya hatrını sormak bile bazen yeterli olabilir. 
 

Nezaket yeni bağımlılığınız olsun
 

Nezaketi çevremize genişlettiğimizde, tanıklık ettiğimizde veya almaya açık olduğumuzda bedenlerimiz mutluluk hormonlarımızdan seratonin salgılar. İçinizden gelerek nazik davrandığımız zamanlarda mutlaka kendimizi iyi hissetmeye başlarız. 
 

Meditasyon pratiklerine zaman yaratın
 

Meditasyon zihni arındırırken aynı zamanda ruhu da rahatlatır. Ruhsal toksinleri temizlemenin en etkili yolu, onların neler olduğunu fark edebilmek yani kendi içimize bakabilmek. İç bilgeliği dinleyerek hizmet etmeyeni fark edebilir, ihtiyacımız olanı alabilmemiz için alan yaratabiliriz.
 

Kutsal olanı yaşamanıza katın


Sevince yönelin. Özümüzde, insan deneyimini yaşayan ruhsal varlıklarız. Bazen insan olmanın yarattığı ağır deneyimler bizi aşağıya doğru çekebilir. Bizler bu fiziksel bedenin ötesinde farkındalığın ve yüksek bilincin kendisiyiz. En zor anlarda bile mutluluğu bulabilir ve deneyimleyebiliriz.

Anlardaki hediyelerin farkında olmaya doğru yönlenebilmek için güne şükrederek başlamanızı öneririm. Sadece her sabah kalktığınızda minnettar olduğunuz sadece 3 şeye odaklanmanız bile yeterli olabilir. Şükrederek her anı kutsallaştırabilirsiniz ve bu şekilde özünüze doğru her gün yeni bir adım atabilirsiniz.


Ruhsal Detoks Fiyatı

Ruhsal Detoks tedavisi ve Ruhsal Detoks fiyatı hakkında Daha fazla bilgi için iletişim numaramızdan bizi arayabilir, Whatsapp numaramız ile sorularınızı sorabilirsiniz.

Ruhsal Detoks
Tedavi ve Uzmanlıklar

Tüm Tedavi & Hizmetlerimiz

Elitwell Clinic’te misafirlerimizi bütüncül bir bakış açısı ile değerlendiriyor ve hastalıkların kök sebeplerini bir dedektif titizliğiyle araştırıyoruz.

Ozon Terapi

Ozon Terapi

Tedaviler / Hizmetler
Glutatyon

Glutatyon

Tedaviler / Hizmetler
Otolog Mikrogreft Kök Hücre

Otolog Mikrogreft Kök Hücre

Tedaviler / Hizmetler
Eksozom

Eksozom

Tedaviler / Hizmetler
Gençlik Aşısı

Gençlik Aşısı

Tedaviler / Hizmetler
Prime Star

Prime Star

Tedaviler / Hizmetler
PRP

PRP

Tedaviler / Hizmetler
Akupunktur

Akupunktur

Tedaviler / Hizmetler
Yüz Gençleştirme

Yüz Gençleştirme

Tedaviler / Hizmetler
Mezoterapi

Mezoterapi

Tedaviler / Hizmetler