Elitwell Clinic
Elitwell Clinic
Elitwell Clinic

Eksozom

Eksozom Tedavisi

Eksozom kök hücre tedavisi uygulaması pratik modern tedavi yöntemlerinden birisidir. Son dönemde ilgi giderek artmaktadır. Eksozom işleminde hastadan karın yağı veya kemik iliği alma işlemlerine gerek olmadığı için diğer kök hücre yöntemlerine göre daha pratik bir işlemdir.
Laboratuvar ortamında çoğaltılmış kök hücreleri içeren bir tedavi yöntemidir.
Eksozom yapılar genetik bilgilerden sorumlu olan hücre dışı parçacıklardır. Bu parçalar hücreler arasında iletişim kurma görevini üstlenir.  Hem yakın hem de uzak hücreler arasında hücre içi bilginin temel düzenleyicileri olarak bilinen molekülleri taşırlar. Bu yapılar küçük kese şeklindeki yapılardır.
Eksozomlar vücutta cilt onarımı, cilt gençleştirme ve iltihabı azaltma gibi konularda işlevseldir. Kök hücre yapıları yaşlı hücrelerin gençleşmesinden sorumludur. Ancak bu hücreler vücudun ihtiyacı olan tüm bilgileri sağlayamayabilir. Bu durumda vücutta iyileşme sürecini desteklemek için Eksozom işlevi ile yeni bir bilgi parçası sağlanabilir ve tedavi daha etkin hale getirilebilir.

Eksozom tedavisi; ortopedik yaralanma, yaşlanma karşıtı uygulama ve bazı dejeneratif hastalıkların tedavisinde kullanılan yeni nesil bir tedavi yöntemidir. Ülkemizde de son yıllarda adı duyulmaya başlayan bir tedavidir.  Bu işlem genellikle vücutta iyileşmeyi güçlendirmek için kök hücre tedavisiyle birlikte uygulanır.

 

Eksozom Tedavisi Kimler İçin Uygundur?

Eksozom kök hücre tedavisi günümüzde birçok hastalığın tedavisinde yardımcı bir yöntem olarak kullanılıyor. Estetik amaçlı Eksozom kök hücre tedavisi yaşlanma etkisine karşı cilt gençleştirme, doku hasarı oluşumu durumunda cilt onarımı gereken kişilerde uygulanabilir.

 

Eksozom Tedavisi Kime Uygulanamaz?

Kan pıhtılaşma bozukluğu bulunanlar
Hamileler ve emziren anneler
Kanser hastaları
İşlem bölgesinde aktif iltihaplı hastalığı bulunanlar
Etkenlere bilinen alerji öyküsü gibi durumlarda Eksozom uygun değildir.

 

Eksozom Kök Hücre Tedavisi Hangi Durumlarda Yapılabilir?

Saç Dökülmesi Tedavisi: Eksozom kök hücre enjeksiyonu içinde büyüme faktörleri de içerir. Bu yüzden saç dökülmesi vakalarında saç köklerinin güçlenmesini ve hücrelerin uyarılmasını sağlayarak doğal yenilenmeyi tetikleyebilir. Bu uygulama saç seyrelmesi, aşırı saç dökülmesi gibi durumlarda uygulanabilir.
Cilt Gençleştirme: Yaşlanmaya bağlı olarak ciltte yaşlanma etkileri daha belirgin hale gelir. Cildin farklı bölgelerinde kırışıklık, sarkma gibi yaşlanma etkileri vücuttaki yenilenme yeteneği azaldıkça ortadan kalkar. Eksozom kök hücre tedavisi ile vücudun kendini yenileme yeteneği ortaya çıkarılır. Böylece yaşlanma etkileri ortadan kalkar.
Cilt Onarımı: Hastanın cildinde çeşitli nedenlere bağlı olarak doku hasarı oluşabilir. Bunun yanında akne, sivilce gibi oluşumlar görülebilir. Tüm bu etkiler karşısında cildin kendini onarma mekanizmasını hareket geçirmek adına bu tedavi uygulanabilir.
Leke Tedavisi: Eksozom kök hücre tedavisi cilt lekelerinin tedavisinde oldukça etkilidir.

 

Eksozom Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Eksozom kök hücre tedavisi için laboratuvarda hazırlanmış özel solüsyon mikro enjeksiyon yoluyla saçlı deri ya da yüze uygulanır. 
Elirtwell Clinic olarak Eksozom karışımı içerisine 20 milyar eksozom, 200 mg büyüme faktörü, Q enzim, amino asit, mineral, vitamin, antioksidan, peptid gibi farklı bileşenler dahil ederek tedavi başarısını artırmayı hedefliyoruz.
Hedeflenen bölgeye uygulama yapılır ve hasta aynı gün taburcu edilerek günlük hayatına devam edebilir.

 

Eksozom Etkisi Ne Zaman Görülür?

Vücudun kendini onarması zaman alan bir süreçtir. Tedavinin etkilerinin ortaya çıkmaya başlaması 3-4 ayı bulacaktır. 6-8 ay içinde de en etkili sonuçlar görülebilir.  

 

Eksozom Yan Etkisi Var mı?

Exosome tedavisi kök hücre tedavisine dayalı bir işlem olduğu için bir yan etkisi yoktur. Ayrıca vücut enjekte edilen tüm bileşenlere karşı yabancı olmadığı için alerjik bir yan etki ortaya çıkmaz. Ancak enjeksiyon bölgesinde birkaç gün içinde geçecek ufak kızarıklık ve hassasiyet olabilir. Bu durumlar da çok nadir olarak yaşanır.

 

Eksozom Kök Hücre Tedavisi Kaç Seans Sürer?

Eksozom tedavisi seans sayısı tamamen hastanın ihtiyaçlarına ve uygulama amacına göre değişir. Ortalama üç seans uygulanmaktadır. Seans araları 6-8 hafta civarındadır.

 

Eksozom Tedavisi Fiyatları

Eksozom kök hücre tedavisi fiyatları tedavi planına göre değişiklik gösterebilmektedir.
Eksozom fiyatı hakkında Daha fazla bilgi için iletişim numaramızdan bizi arayabilir, Whatsapp numaramız ile sorularınızı sorabilirsiniz


Eksozom Fiyatı

Eksozom tedavisi ve Eksozom fiyatı hakkında Daha fazla bilgi için iletişim numaramızdan bizi arayabilir, Whatsapp numaramız ile sorularınızı sorabilirsiniz.

Eksozom
Tedavi ve Uzmanlıklar

Tüm Tedavi & Hizmetlerimiz

Elitwell Clinic’te misafirlerimizi bütüncül bir bakış açısı ile değerlendiriyor ve hastalıkların kök sebeplerini bir dedektif titizliğiyle araştırıyoruz.

Ozon Terapi

Ozon Terapi

Tedaviler / Hizmetler
Glutatyon

Glutatyon

Tedaviler / Hizmetler
Otolog Mikrogreft Kök Hücre

Otolog Mikrogreft Kök Hücre

Tedaviler / Hizmetler
Eksozom

Eksozom

Tedaviler / Hizmetler
Gençlik Aşısı

Gençlik Aşısı

Tedaviler / Hizmetler
Prime Star

Prime Star

Tedaviler / Hizmetler
PRP

PRP

Tedaviler / Hizmetler
Akupunktur

Akupunktur

Tedaviler / Hizmetler
Yüz Gençleştirme

Yüz Gençleştirme

Tedaviler / Hizmetler
Mezoterapi

Mezoterapi

Tedaviler / Hizmetler