Elitwell Clinic
Elitwell Clinic
Elitwell Clinic

Bütüncül Tıp Muayenesi

Bütüncül Tıp Uygulamaları, adından da anlaşılacağı gibi sağlığın bütününü kapsayan bir sağlık yaklaşımıdır. Kişiyi bir bütün olarak ele alıp onları; sosyal, kültürel, çevresel gibi kişiyi etkileyen birçok faktörlerin tüm yönleriyle değerlendirilmesidir. Belli bir hastalık üzerinden değil, tüm olasılıklar üzerinden inceleyip, hastanın daha çok kendisine önem verilen bir tedavi yöntemidir. Modern tıbbın ve geleneksel tıp yöntemlerinin harmanlanarak birlikte kullanılması esasına dayanır.
Bütüncül Tıp Uygulamaları genel olarak, hastaya bir yaşam şekli, bir hayat planı sunar. Onların beslenmesinden, alacağı takviyelerden, sosyal ve iş çevrelerine, özel yaşamından, psikolojik durumuna kadar ilginir ve bir yaşam değişikliği planı sunar.

 

Bütüncül Tıpta Uygulanan Tedavi Yaklaşımları
 

Modern tıp yaklaşımının alışılagelmiş, sadece belli hastalıklara tanı koyma, onları çeşitli yöntemlerle (ilaç tedavileri, yatarak tedavi, cerrahi müdahale vb.) tedavi etme uygulamalarıdır. Bütüncül tıp ise, tüm bu uygulamaları kapsamanın yanında, kişiyi sadece beden sağlığı ile değerlendirmeyip, onun ruhsal hayatını ve özel hayatını nasıl yaşadığı gibi kişiyi etkileyen bütün faktörleri değerlendirir ve sorgular. Bu detayları elde ettikten sonra, hangi konularda problem olduğunu, nelerin düzeltilmesi gerektiği belirlenir. Ortaya çıkan tabloda, hekimler hastalarla ortak hareket edip, onları sağlığa götüren yolda birlikte yol alırlar. Hasta kişiler, bütüncül tıpla ilgilenen hekimlere başvurduklarında, çoğu zaman tek muayene yeterli olmaz. Belli aralıklar, seanslar yada uygulanan tedavi yöntemleri uzun zaman alabilir. Bütüncül tıpta en çok başvurulan tedavi yöntemleri ise şöyledir:
 

Ozon Terapisi: Çoğu hastalıkta başvuran ve bilinen bir yan etkisinin olmadığı ozon tedavisi , hastalığın şiddetinin azalmasına yardımcı olur. Bağışıklığı güçlendiren en güçlü yöntemlerden olan tedavi, enfeksiyonel hastalıklara karşı direnç kazandırır ve antienflamatuar, antiviral etkileri sayesinde vücuttaki ağrılara bağlı dejenarosyonu giderir ve. Ozon terapisi en çok; solunum güçlüğü, geçmeyen ağrı şikayetleri, perfüzyon-dolaşım bozuklukları, yara tedavileri, vücuttaki toksik maddeleri atma, halsizlik ve sürekli yorgunluk şikayetlerinde olumlu sonuçlar verebilir.
 

Glutatyon Uygulaması: Önemli aminoasitlerden oluşan glutatyon, vücutta bulunan bir moleküldür. Ancak dışarıdan takviye etmek ve eksiğini gidermek, birçok şikayet için önem taşır. Düzenli olarak yapılması tavsiye edilen bu uygulama belli periyotlarda ve damar yolu ile uygulanır. Güçlü bir antioksidan özelliği olan glutatyon tedavisi, vücudu zararlı maddelerden korur, bakterilere karşı savaşır.


Bütüncül Tıp Muayenesi Fiyatı

Bütüncül Tıp Muayenesi tedavisi ve Bütüncül Tıp Muayenesi fiyatı hakkında Daha fazla bilgi için iletişim numaramızdan bizi arayabilir, Whatsapp numaramız ile sorularınızı sorabilirsiniz.

Bütüncül Tıp Muayenesi
Tedavi ve Uzmanlıklar

Tüm Tedavi & Hizmetlerimiz

Elitwell Clinic’te misafirlerimizi bütüncül bir bakış açısı ile değerlendiriyor ve hastalıkların kök sebeplerini bir dedektif titizliğiyle araştırıyoruz.

Ozon Terapi

Ozon Terapi

Tedaviler / Hizmetler
Glutatyon

Glutatyon

Tedaviler / Hizmetler
Otolog Mikrogreft Kök Hücre

Otolog Mikrogreft Kök Hücre

Tedaviler / Hizmetler
Eksozom

Eksozom

Tedaviler / Hizmetler
Gençlik Aşısı

Gençlik Aşısı

Tedaviler / Hizmetler
Prime Star

Prime Star

Tedaviler / Hizmetler
PRP

PRP

Tedaviler / Hizmetler
Akupunktur

Akupunktur

Tedaviler / Hizmetler
Yüz Gençleştirme

Yüz Gençleştirme

Tedaviler / Hizmetler
Mezoterapi

Mezoterapi

Tedaviler / Hizmetler