Elitwell Clinic
Elitwell Clinic
Elitwell Clinic

Ozon Terapi Nedir? Nasıl Yapılır?

 

Ozon tedavisi, oksijene kıyasla çok daha yüksek enerji taşıyan yapıya sahip kimyasal bir bileşik olan ozonun hastalıkların tedavisinde yardımcı bir yöntem olarak kullanılmasıdır. Çok güçlü oksitleyici özelliği vardır. Etkili bir dezenfektandır. Bu yönüyle içme sularındaki mikropları öldürmek için dünya çapında arıtma tesislerinde güvenle kullanılmaktadır. Ozon tedavisi, kural olarak hastalıkların tedavisinde diğer tedavilere ek olarak uygulanır ve tamamlayıcı tedavi grubuna girer. Bu konuda eğitim almış ve deneyim kazanmış hekimlerin uygulamaları ile güvenli bir yardımcı tıp yöntemi olarak kullanılabilir.

 

Ozon tedavisi nasıl fayda sağlar?

 

Ozon terapi mantar, virüs, bakteri gibi patojenlerle savaşarak, bağışıklık sistemimizin aktivitesini düzenleyerek ve metabolizmayı uyararak iyileşmeyi destekler. Hücrelerimizde oksijen kullanımının artması, genel sağlığımızı olumlu yönde etkileyebilecek yaygın sistemik etkilere sahiptir. Ozon ve oksidatif terapiler, hücrelerin enerji fabrikaları olan mitokondrilerde oksijen kullanımını iyileştirir. Ayrıca sitokin üretimini ve antioksidan enzim sistemlerini etkileyerek bağışıklık sistemini ve enflamasyonu modüle ederler.

 

Ozon tedavisi nasıl uygulanır?

 

Ozon tedavisi damardan verilebilir ve sistemik bir tedavi sağlar. Ozon tedavisi rektal insuflasyon, vajinal insuflasyon veya sinüs boşluklarına enjeksiyon yoluyla da verilebilir. Kan görmekten korkanlar için kliniğimiz serum ozon tedavisi olarak adlandırılan kansız ozon tedavisi de sunmaktadır. Doktorunuz sizin için en uygun yönteme karar verecektir.

 

Ozon tedavisi hangi hastalıklarda etkilidir?

 

Birçok yaşlanma belirtisi ve kronik hastalık, azalan oksijen kullanımı ve zayıf mitokondriyal sağlık ile ilişkilendirilmiştir. Bu faktörlerin her ikisini de iyileştirebilen ozon terapisi, sağlıkta yaygın iyileşmelere yol açabilir. Bu tedavilerin bağışıklık modüle edici ve anti-enfeksiyöz etkileri, akut ve kronik enfeksiyonların yanı sıra otoimmün koşulların iyileştirilmesine önemli ölçüde katkıda bulunur.

Ozon tedavisi, özellikle aşağıdaki durumlarda tedavi planınızın anlamlı bir tamamlayıcı parçası olabilir:
 

- Bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi ihtiyacı

- Kronik viral, bakteriyel ve mantar enfeksiyonları

- Lyme hastalığı

- Kronik yorgunluk sendromu

- Fibromiyalji

- Kanser

- Ağrı ve kas dejenerasyonu

- Kardiyovasküler hastalıklar

 

Ozon terapisi bağışıklığı nasıl güçlendirir?

 

Ozon terapisi bağışıklık sisteminizin yükünü hafifleterek ve işini yapmasına yardımcı olarak onu güçlendirir. Ozon uzun zamandır su ve hava için güvenli bir alternatif dezenfektan olarak kullanılmaktadır. Ozon terapisi ile ozonun sterilize edici etkisinden kendi vücudunuz için de faydalanabilirsiniz. Sağlıkta kullanılan medikal ozon, kan dolaşımınıza girdiğinde bağışıklık sisteminizi harekete geçirir. Bağışıklığınızı uyardığı gibi kanınızı arındırır ve vücudunuzda yaşayan virüs, parazit, bakteri, mantar gibi çeşitli organizmaları etkisiz hale getirir.

Bağışıklık sistemini güçlendirmek ozon tedavisinin başlıca faydalarından biri olsa da, ozon tedavisi aslında vücudunuza çok daha fazlasını sağlar. Ozon terapisinin diğer faydaları şunlardır:
 

- Daha hızlı iyileşme

- Artan enerji seviyesi

- Ağrıda azalma

- Beyin fonksiyonlarının güçlendirilmesi
 

Özetle, ozon terapisi sağlık açısından çok çeşitli faydalar sağlayabilir.

 

Ozon Terapi Nedir? Nasıl Yapılır?

Blog Kategorileri

Diğer Yazılar

Ozon Terapi Nedir? Faydaları Nelerdir?
Ozon Terapi Nedir? Faydaları Nelerdir?
Ozon terapisi size yaşlanma karşıtı bir enerji artışı, gençleşme hissi ...
Ozon Terapi Nedir? Nasıl Yapılır?
Ozon Terapi Nedir? Nasıl Yapılır?
Ozon tedavisi, oksijene kıyasla çok daha yüksek enerji taşıyan yapıya sahi...
Hipnoterapi ile Sigara Nasıl Bırakılır?
Hipnoterapi ile Sigara Nasıl Bırakılır?
Bilinçaltımız alışkanlıklardan vazgeçmeyi bir tehdit olarak algıladığ...