Elitwell Clinic
Elitwell Clinic
Elitwell Clinic

Ozon Terapi Nedir? Faydaları Nelerdir?

Ozon terapi saf oksijenden elde edilen ozon gazının hastanın kendi kanı veya serum ile karıştırılarak ya da gaz halinde vücudun çeşitli bölgelerine verilmesi ile uygulanan bir bilimsel bir tedavi yöntemidir.

 

Yaşlanma Karşıtı Etki: Yıllar içinde vücudumuzda meydana gelen değişiklikler ve yıpranma sonucunda hiçbir şey gençliğimizdeki gibi kalmaz. Ozon terapisi size yaşlanma karşıtı bir enerji artışı, gençleşme hissi verir ve yaşlanma süreciyle ilişkili rahatsız edici durumları ortadan kaldırır.

 

Kan olaşımını artırır: Bir yandan damarların genişlemesini sağlarken diğer yandan kan hücrelerinin oluşumunu artırarak vücudun ihtiyacı olan bölgelerine yeterli miktarda kan gitmesini sağlar. Bu sayede çeşitli damar hastalıklarının tedavisine yardımcı olur.

 

Detoks Etkisi: İnsan vücudunda üretilen zararlı toksik maddelerin arındırılması sayesinde olası zararlardan korunma gerçekleşir. Alman bilim dünyasında 'kanın yıkanması' olarak kabul edilen ozon tedavisi, gerçek bir detoks etkisi yaratır.

 

Ağrı Kesici: Ağrının nedenini ortadan kaldırır ve ağrının hissedilmesine neden olan kimyasalları uzaklaştırarak ağrı hissinin kısa sürede yok olmasını sağlar.

 

Yaşam Kalitesini Arttırma: Stres, yoğun iş temposu, zihinsel ve fiziksel yorgunluk tedavileri için çok ideal bir terapidir. Kırmızı ve beyaz kan hücrelerini harekete geçiren ozon sayesinde kişiler kendilerini yenilenmiş hisseder ve fiziksel performans gücü artar. Profesyonel sporcular, iş adamları ve sanatçılar da bu tedaviden faydalanmaktadır.

 

Sağladığı tüm faydaların yanı sıra insanların fiziksel ve ruhsal sorunlarını azaltarak ya da ortadan kaldırarak yaşam kalitesi denilen değerleri artırıyor. Uyku kalitesinin artmasından zihinsel ve fiziksel performansın artmasına kadar hayatın her anını ve yönünü olumlu yönde etkileyen ozon tedavisi bize yaşama sevincimizi geri kazandırıyor.

 

Ozon Terapi Nedir? Faydaları Nelerdir?

Blog Kategorileri

Diğer Yazılar

Ozon Terapi Nedir? Faydaları Nelerdir?
Ozon Terapi Nedir? Faydaları Nelerdir?
Ozon terapisi size yaşlanma karşıtı bir enerji artışı, gençleşme hissi ...
Ozon Terapi Nedir? Nasıl Yapılır?
Ozon Terapi Nedir? Nasıl Yapılır?
Ozon tedavisi, oksijene kıyasla çok daha yüksek enerji taşıyan yapıya sahi...
Hipnoterapi ile Sigara Nasıl Bırakılır?
Hipnoterapi ile Sigara Nasıl Bırakılır?
Bilinçaltımız alışkanlıklardan vazgeçmeyi bir tehdit olarak algıladığ...