Elitwell Clinic
Elitwell Clinic
Elitwell Clinic

Hipnoterapi Nedir ve Ne İşe Yarar? Hipnoterapinin Faydaları

Hipnoterapi, hipnozun bireylerin bir takım sorunlarını tedavi etmek için kullanıldığı bir durumdur. Bu tedavi yönteminde kişiler uyku ile uyanıklık arasında bir noktada kalarak terapiyi gerçekleştiren uzmana zihinsel olarak cevap verirler ve hipnoterapistler tarafından çeşitli tekniklerle bilinçaltlarına odaklanılarak sorunlarının üstesinden gelinir. Bu seanslarda hastalar tam uyku haline geçmedikleri için zihin hala çalışmakta ve tam konsantre olarak tedaviye cevap verebilmektedirler.
 
Hipnoterapi Belirtileri
 
Öfke Sorunu
Sigara Bağımlılığı
Özgüven Eksikliği
Anksiyete
Fobiler
Dikkat Eksikliği
Hipnoterapi ile birçok sorunun üstesinden gelmek mümkün. Hem de kendinizle çelişmeden, kendinizle kavga etmeden. Hipnoz bir uyku hali değildir ve bilinç kesinlikle açıktır. Hipnozdan çıkamama diye bir şey söz konusu değildir. Hipnoz bir odaklanmadır. 
 
Hipnoterapi Nasıl Uygulanır?
 
Nişantaşı'nda hipnoterapi uygulanırken üç farklı aşamadan bahsedilebilir. Bu aşamalar ilk olarak kişiyi trans haline sokmak, daha sonra bu trans halindeyken sorunla ilgili telkinler ve çözüm noktaları oluşturmak ve son olarak da kişiyi trans halinden çıkarmaktır.
 
 
Hipnoterapi Kimlere Uygulanabilir?
 
Hipnoterapi uygulanan kişiler genellikle belirli belirgin psikolojik ve fizyolojik rahatsızlıkları olan kişilerdir. Örneğin; madde bağımlılığı problemi olanlar, alkol bağımlıları, sigara tiryakileri, depresyon ve anksiyete problemi olanlar, cinsel problemleri olanlar, yeme ve uyku problemi olanlar, öfke kontrolü problemi olanlar, şiddetli kilo alıp verme problemi olanlar, altını ıslatma / saldırganlık / sosyal fobi / tik ve takıntı gibi problemleri olan çocuklar gibi örneklendirebileceğimiz hasta skalasındaki bireyler, anksiyete problemi olanlar, panik atak hastaları, kekemelik ve diğer konuşma güçlükleri yaşayanlar, aşırı stres ve bayılma problemi yaşayanlar hipnoterapi yöntemini uygulayabilirler.
 
 
Hipnoterapinin Faydaları
 
Hipnoterapinin faydaları hakkında söylenecek ilk olumlu etki, alınacak seanslar sonrasında kişilerin ufkunun kesinlikle ve kesinlikle genişleyeceğidir. Çünkü bireysel olarak hangi sorunu yaşıyorsanız yaşayın, bu sorunu çok sıkıntılı bir şekilde yaşamanıza neden olan ve sizi zihinsel olarak sınırlayan inanç ve takıntılarınızı ortadan kaldırıcı etkiye sahiptir. Zamanla kendinize daha çok güvenen bireyler haline geleceğiniz için sorunun üzerine gidebilecek gücü bulmanızı sağlar.
 
 
Ayrıca daha rahat, daha umutlu ve daha pozitif düşünme yeteneğinizi geliştirebileceğiniz için sorunlarınıza odaklanmak yerine hayatınızda yeni hedeflere ve yeni güzel düşüncelere yer açma arzusu duyacaksınız. Hipnoterapi esasen insanlara sorunun tam olarak özünü gösterir ve oraya müdahale etme becerisi kazandırır. Bu sayede zihinsel olarak da rahatlayacağınız için beyninizi sürekli meşgul eden olumsuzlukların dışında bir kapasitede zihninizi rahatlatacak aktivitelere ve taze düşüncelere yönelmeniz çok daha kolay olacaktır.
 

Hipnoterapi Nedir ve Ne İşe Yarar? Hipnoterapinin Faydaları

Blog Kategorileri

Diğer Yazılar

Ozon Terapi Nedir? Faydaları Nelerdir?
Ozon Terapi Nedir? Faydaları Nelerdir?
Ozon terapisi size yaşlanma karşıtı bir enerji artışı, gençleşme hissi ...
Ozon Terapi Nedir? Nasıl Yapılır?
Ozon Terapi Nedir? Nasıl Yapılır?
Ozon tedavisi, oksijene kıyasla çok daha yüksek enerji taşıyan yapıya sahi...
Hipnoterapi ile Sigara Nasıl Bırakılır?
Hipnoterapi ile Sigara Nasıl Bırakılır?
Bilinçaltımız alışkanlıklardan vazgeçmeyi bir tehdit olarak algıladığ...