Elitwell Clinic
Elitwell Clinic
Elitwell Clinic

Gençlik ve Kolajen Serumu

Gençlik ve kolajen serumları genellikle cilt bakımı ürünleri olarak kullanılır ve cildin genç görünümünü korumak veya geri kazanmak için tasarlanmıştır. Bu serumlar, cildin elastikiyetini artırır, kırışıklıkları azaltır, cilt tonunu düzeltir ve genel olarak cildi canlandırır.
 
Kolajen, cildin yapısında bulunan bir proteindir ve cildin sıkı, dolgun ve genç görünmesine yardımcı olur. Yaşlandıkça, ciltteki kolajen üretimi azalır ve bu da ciltte sarkma, kırışıklıklar ve çizgilerin oluşmasına neden olabilir. Gençlik ve kolajen serumları, bu kaybı telafi etmeye ve cildin kolajen seviyelerini artırmaya yardımcı olabilir.
 
 • İçeriğindeki L-Prolin, gen ekspresyonunun düzenlenmesi, hücre redoks reaksiyonları, mTOR hücre sinyallemesinde rol alır. 
 • L-Arjinin ile birlikte yara ve doku kolajenin sentezlenmesine katkıda bulunurken L-lizinin, fibriler kolajenin hücre dışı boşlukta stabilitesi ve moleküler montajında önemli etkileri vardır.
 • Karnosin vücutta yaşlanma üzerine etkili olan mekanizma ve kimyasalları etkilediğinden bir anti-aging ajan olarak görülür. Çalışma sırasında kaslarda yoğunlaşan,kalp,beyin,karaciğer ve böbreklerde bulunan bir protein yapı taşıdır.
 • N-Asetil Sistein kanseri önlemede rol alabilecek güçlü bir antioksidandır. Karaciğer detoksifikasyonunda önemli rol oynar. Glutamatın düzenlenmesi ve vücutta glutatyon seviyelerinin artırılmasına yardımcı olur.
 • Magnezyum, kas-iskelet sisteminin bütünlüğünü korumadaki rolü dışında kalsiyum emiliminde önemli olan paratiroid hormunun sentezinde bir kofaktördür.
 • Selenyum, oksidatif stres ile mücadele eder ve yaşlanma sürecine etki eden serbest radikallerin önlenmesinde önemli bir rol oynar. DNA fonksiyonları için de önemli bir mineraldir.
 • Preklinik çalışmalar C vitamininin kırıktan sonra kemik iyileşmesinin hızlandırma, Tip 1 kolajen sentezini artırma ve oksidatif stres parametrelerini azaltmada etkili olduğu gösterilmiştir.
 • Vitamin B1, enerji metabolizmasında, bağışıklığın güçlenmesinde ve sinir sisteminin işleyişinde önemli rol oynar. Tip 2 diyabet, çeşitli kardiyovasküler hastalıklar, bazı görme ve böbrek bozuklukları ve Alzheimer hastalığı gibi nörodejeneratif hastalıklardan kaçınmaya yardımcı olabilir.
 • Vitamin B6, nörotransmiterlerin sentezinde çok etkili bir role sahiptir ve iyi bir ruh sağlığı için gereklidir. Ayrıca bağışıklık fonksiyonu üzerinde doğrudan bir etkiye sahiptir. Amino asitlerin metabolizmasında rol oynar ve eksikliği anemiye yol açabilen folat döngüsünde gerekli bir yardımcı faktördür.
 • Vitamin B3, sinir ve sindirim sistemlerinin düzgün çalışmasında kritik bir rol oynar. Diğer vitaminler gibi enerji üretimi ve yağ asitlerinin metabolizması için gereklidir. Aynı zamanda sağlıklı cilt,tırnak ve saçların oluşumuna destek olur.
 • Vitamin B5, normal gastrointestinal aktiviteyi sürdürmek için parasempatik aktiviteye neden olan asetilkolin sentezi için gerekli bir öncüdür.
 
Sonuç olarak, gençlik ve kolajen serumları cilt bakım rutininize ekleyebileceğiniz etkili ürünler olabilir. Düzenli kullanımla cildinize destek sağlayarak daha sağlıklı ve genç bir görünüm elde etmenize yardımcı olabilirler.
 

Gençlik ve Kolajen Serumu

Blog Kategorileri

Diğer Yazılar

Ozon Terapi Nedir? Faydaları Nelerdir?
Ozon Terapi Nedir? Faydaları Nelerdir?
Ozon terapisi size yaşlanma karşıtı bir enerji artışı, gençleşme hissi ...
Ozon Terapi Nedir? Nasıl Yapılır?
Ozon Terapi Nedir? Nasıl Yapılır?
Ozon tedavisi, oksijene kıyasla çok daha yüksek enerji taşıyan yapıya sahi...
Hipnoterapi ile Sigara Nasıl Bırakılır?
Hipnoterapi ile Sigara Nasıl Bırakılır?
Bilinçaltımız alışkanlıklardan vazgeçmeyi bir tehdit olarak algıladığ...