Elitwell Clinic
Elitwell Clinic
Elitwell Clinic

DETOKS KONUSUNDAKİ KARMAŞAYA SON


 

DETOKS

KONUSUNDAKİ

KARMAŞAYA SON

Elitwell;
Bütüncül Sağlık Ve

Tıp Kliniği’nden 
Burak Kaya,
sağlıklı bir kişinin günlük gereksinimleri hakkında bilgi veriyor.

Son yıllarda ismini sıkça duyduğumuz ‘detoks’ hakkında bir kafa karışıklığı olduğu aşikar. Bazıları detoksu her şey olarak yansıtırken, bazıları hiçbir şey olarak görüyor.
Bizce aslında iki yaklaşım da uygun değil. Vücudumuzdaki detoksifikasyon organımız karaciğerdir. Karaciğer Faz 1 ve Faz 2 reaksiyonları ile detoksifikasyon işlemini gerçekleştirmektedir. 
Fakat bir süre sonra yaş alma ve toksin maruziyetinin artması ile karaciğer bu işlemi istenilen ölçüde gerçekleştiremez oluyor. 


Bizler aslında taş devri insanının vücudu ve fizyolojisi ile, modern çağın toksinlerine adapte olmaya çalışıyoruz. Bunu maalesef her zaman başaramıyoruz.Toksinler yağda çözündükleri için vücutta depolanmaya başlar.
Başlıca karaciğer, akciğer, böbrek ve cilt altı yağ dokuda depolanırlar. Bunun sonucunda bazı problemler açığa çıkar. Örneğin cilt altı yağ dokuda toksin biriktikçe cilt rahatsızlıkları, güneş gördüğü halde d vitamini sentezleyememe, güneşe çıkınca çabuk cilt lekesi oluşması gibi.
Karaciğerde biriktiğinde karaciğer enzimlerinin anormal yükselişi, karaciğer yağlanması gibi problemlere sebep olabiliyor. Toksinleri genel olarak gıdalardaki zirai ilaç atıklarından, soluduğumuz havadaki ağır metallerden, kullandığımız kimyasal katkılardan alırız.


Soluduğumuz havanın sağlıklı bir hava olabilmesi için 1 cm3 havada, 1500 negatif iyon olması gerekir. Şelale eteklerinde 50 bin negatif iyon, deniz kıyılarında 4 bin negatifiyon bulunurken maalesef şehirlerde 1 cm3 havada 200 negatif iyon bulunmaktadır.
Bulunduğumuz yerdeki hava nasıl sağlıklı hale getirilir başka bir yazımızın konusu olsun.Detoks işlemi birkaç sıvı içmekle olacak bir işlem değildir. İV terapiler ile sağlıklı otofajik beslenme ile, Geleneksel Çin Tıbbı’ndaki organlar için spesifik detoks noktaları ile
vücuda detoksifikasyon konusunda yardımcı olmak mümkün. Bir de ruhsal toksinlerin arındırılması gerekiyor. Bu da başlı başına bir uzmanlık gerektirir. İnsanın kendi bedeniyle, ruhuyla, içerisinde yaşadığı doğayla barışık olması sağlık için atılmış en büyük adım ve yapılmış en büyük yatırım olacaktır.
Ruh-Beden çatışmasını sonlandırmış, kendini tanıyan bir insan hastalıklara karşı dirençli olacaktır.

DETOKS KONUSUNDAKİ KARMAŞAYA SON

Blog Kategorileri

Diğer Yazılar

Ozon Terapi Nedir? Faydaları Nelerdir?
Ozon Terapi Nedir? Faydaları Nelerdir?
Ozon terapisi size yaşlanma karşıtı bir enerji artışı, gençleşme hissi ...
Ozon Terapi Nedir? Nasıl Yapılır?
Ozon Terapi Nedir? Nasıl Yapılır?
Ozon tedavisi, oksijene kıyasla çok daha yüksek enerji taşıyan yapıya sahi...
Hipnoterapi ile Sigara Nasıl Bırakılır?
Hipnoterapi ile Sigara Nasıl Bırakılır?
Bilinçaltımız alışkanlıklardan vazgeçmeyi bir tehdit olarak algıladığ...