Elitwell Clinic
Elitwell Clinic
Elitwell Clinic

Ağır Metal Yük Ölçümü

Ağır metal yük ölçümleri, iş yerinde ne kadar ağır metale maruz kalındığını belirlemek için önemli bir İSG ölçüm parametresidir.

Ağır metaller; Düşük konsantrasyonlarda dahi toksik etki gösterebilen elementlerdir. Ağır metallerin endüstriyel proseslerde ve ürünlerde kullanımı son yıllarda hızla artmış ve buna bağlı olarak insanlar üzerindeki etkisi tehlikeli değerlere ulaşmıştır. Günlük hayatımızda o kadar çok ağır metal içeren ürünler kullanıyoruz ki onlardan kurtulmamız şimdilik mümkün görünmüyor. Cıvalı amalgam diş dolguları, kurşun boya, musluk suyu, gıda işlemleri, kimyasal kalıntılar ve kişisel bakım ürünleri (kozmetik, şampuan, saç ürünleri, gargara, diş macunu, sabun vb.) her gün kullandığımız şeylerden sadece birkaçıdır. Ayrıca insanlar her gün evde, dışarıda ve birçok iş alanında ağır metallerin etkilerine maruz kalmaktadır.

 

Ağır Metallerin Etkileri Nelerdir?


Ağır metallerin sinir ve beyin hücreleri üzerinde doğrudan etkileri vardır.
Vücuttaki proteinlere ve enzimlere doğrudan ve güçlü bir şekilde bağlanarak sinir ve kas dokuları arasında sinyal iletimini engeller.
Dikkat eksikliğine neden olabilir.
Ağır metallerin etkileri bazen otizm, bazen de kronik yorgunluk şeklinde ortaya çıkabilmektedir.
Kurşun vücuda sindirim ve solunum yoluyla girerek mide bulantısı, karın ağrısı ve kusma gibi etkilere neden olur.
Merkür; Çok küçük miktarlarda bile etkili olabilen bir sinir sistemi toksinidir. Cıva, merkezi sinir sistemini ve böbrek sistemini doğrudan etkiler. Etkilerini organik ve inorganik civa etkileri olarak ayırmak mümkündür. İnorganik cıva tuzlarından en çok etkilenen organ böbrek, organik cıva tuzlarından en çok etkilenen organ ise beyindir.
Kadmiyum; Çok düşük oranda maruz kalınsa dahi vücutta çok uzun süre kalma ve yıllar içinde birikme özelliğine sahiptir. Kadmiyum solunduğunda vücutta akciğer hastalıkları, kardiyovasküler sistem ve iskelet sistemi bozuklukları meydana gelebilir.
Krom; Deri ile teması halinde alerji yapabilir, krom tozunun aşırı solunması farenjit ve bronşite neden olabilir. Laboratuvar çalışmaları, altı değerlikli kromun akciğer kanseri ile ilişkili olduğunu ortaya koymuştur.
Arsenik; Yerkabuğunun doğal oluşumuna katılan elementlerden biridir. Arsenik element halinde toksik değildir, ancak bileşikleri toksiktir. Arseniğin bir sistemden diğerine geçişi genellikle su ile olur. Öncelikle arsenik zehirlenmesinde; Ateş, sinirlilik, karaciğer büyümesi gibi belirtiler ortaya çıkabilir. Ağız kuruluğu, ishal, yutma güçlüğü, tansiyon düşmesi, kusma ve karın ağrısı ve bazı durumlarda göz kapağı ödemi oluşabilir. Baş ağrısı, bilinç kaybı, görme sinirlerinde hasar gibi durumlar merkezi sinir sistemine bağlı olarak ortaya çıkan belirtilerdir.
Bakır; Küçük ve basit canlılar için zehirli iken, az miktarda bakır iyonunun yutulması vücuttaki bakır dengesini bozar. Bu durum vücuttaki enzim aktivitesinin inhibisyonuna ve karaciğer, beyin ve böbreklerin normal işleyişinin bozulmasına neden olur.
Mide bulantısı
Kusma
Nefes darlığı
Sallamak
İshal
Karın ağrısı


Ağır Metal Yük Ölçümü Fiyatı

Ağır Metal Yük Ölçümü tedavisi ve Ağır Metal Yük Ölçümü fiyatı hakkında Daha fazla bilgi için iletişim numaramızdan bizi arayabilir, Whatsapp numaramız ile sorularınızı sorabilirsiniz.

Ağır Metal Yük Ölçümü
Tedavi ve Uzmanlıklar

Tüm Tedavi & Hizmetlerimiz

Elitwell Clinic’te misafirlerimizi bütüncül bir bakış açısı ile değerlendiriyor ve hastalıkların kök sebeplerini bir dedektif titizliğiyle araştırıyoruz.

Ozon Terapi

Ozon Terapi

Tedaviler / Hizmetler
Glutatyon

Glutatyon

Tedaviler / Hizmetler
Otolog Mikrogreft Kök Hücre

Otolog Mikrogreft Kök Hücre

Tedaviler / Hizmetler
Eksozom

Eksozom

Tedaviler / Hizmetler
Gençlik Aşısı

Gençlik Aşısı

Tedaviler / Hizmetler
Prime Star

Prime Star

Tedaviler / Hizmetler
PRP

PRP

Tedaviler / Hizmetler
Akupunktur

Akupunktur

Tedaviler / Hizmetler
Yüz Gençleştirme

Yüz Gençleştirme

Tedaviler / Hizmetler
Mezoterapi

Mezoterapi

Tedaviler / Hizmetler